Strona główna » News » Skok cen za wynajem. Wybierz wirtualne biuro zamiast tradycyjnego. Sprawdź, dlaczego warto?

Skok cen za wynajem. Wybierz wirtualne biuro zamiast tradycyjnego. Sprawdź, dlaczego warto?

Nie ma co kryć, że ceny za wynajem powierzchni biurowej przyprawiają w ostatnich miesiącach o zawrót głowy. Rozpędzona inflacja, która wcale nie zamierza zwolnić, sprawia, że szanse na sukces w biznesie niestety maleją. Ta kwestia dotyczy zarówno młodych przedsiębiorców, którzy jeszcze nie mają wyrobionej pozycji na rynku, jak i małych firm, które coraz częściej borykają się z problemami finansowymi. Jak wprowadzić w firmie tryb awaryjny i ciąć koszty utrzymania? Oto sprawdzony sposób!

W dobie kryzysu ekonomicznego sprawdź, dlaczego warto wybrać wirtualne biuro zamiast tradycyjnego lokalu w popularnej dzielnicy.

Ceny za wynajem poszły ostro w górę. Skorzystaj z usług wirtualnego biura


Miejsce prowadzenia działalności gospodarczej to bez wątpienia ważna kwestia, gdy chce się dotrzeć do większego grona klientów. Z tego powodu znaczna część firm szuka lokalizacji w znanych dzielnicach lub w centrach dużych miast. Dotychczas, gdy koszty utrzymania lokalu nie były tak kosmicznie wysokie, nawet małe firmy decydowały się na dość drogi wynajem. Jednak od 2022 roku, w którym jesteśmy świadkami inflacji o historycznej wysokości, a specjaliści wciąż zapowiadają, że to jeszcze nie koniec drożyzny, przyszedł czas na wdrożenie trybu awaryjnego. Niestety, wiele firm go nie ma. Cięcie kosztów staje się koniecznością, by przetrwać kryzys ekonomiczny. Jednym ze sprawdzonych kół ratunkowych może okazać się zastąpienie tradycyjnego i bądź co bądź również drogiego biura w centrum miasta biurem wirtualnym. Chcesz wiedzieć, jak to zrobić?


Porównanie kosztów utrzymania tradycyjnego biura z wirtualnym biurem


Bez względu na wielkość prowadzonej działalności gospodarczej obsługa klientów w klasycznym biurze wiąże się z ponoszeniem wielu dość wysokich kosztów. Dziś, kiedy podrożało już w zasadzie wszystko, z czego codziennie korzystamy, te ceny są jeszcze wyższe. Szacuje się, że wynajęcie biura w centrum miasta jest dziś nawet o 30% droższe niż jeszcze rok temu. Oczywiście ostateczna cena jest zależna od powierzchni biurowej oraz udogodnień w postaci miejsc parkingowych lub standardu wykończenia. Do tego częstotliwość wywozu nieczystości, ilość zużytej wody oraz energia elektryczna dają razem poważną kwotę, która może przysporzyć nawet doświadczonego przedsiębiorcę o zawrót głowy.

Świetną alternatywą w sytuacjach, w których traci się finansowy grunt pod nogami, może okazać się skorzystanie z usług wirtualnego biura. Z tej opcji na całym świecie korzystają już nie tylko mali przedsiębiorcy, ale także duże korporacje. Wszystko dlatego, że to wygodne, praktyczne i do tego znacznie tańsze rozwiązanie. W zależności od lokalizacji korzystanie z wirtualnego biura jest po prostu opłacalne. Można w ten sposób zredukować miesięczne wydatki nawet o 50%. Ponadto przestajesz się martwić o rachunki za prąd lub za ogrzewanie. Płacisz miesięczny abonament w pakiecie, który jest szyty na miarę Twoich potrzeb i gotowe! Możesz swobodnie i bez stresu pracować przez cały miesiąc.


Zalety zastąpienia tradycyjnego biura jego wirtualnym odpowiednikiem


Wirtualne biuro ma wiele atutów, które z pewnością zostały już docenione przez przedsiębiorców za naszą zachodnią granicą. W tym przypadku trzeba głośno mówić o zaletach, ponieważ mogą one pomóc setkom małych firm przetrwać ten uporczywy kryzys ekonomiczny, który wciąż się pogłębia.

Zalety współpracy z wirtualnym biurem:

  • możliwość wyboru dogodnego pakietu, który będzie indywidualnym odzwierciedleniem potrzeb firmy;
  • abonament często jest dwukrotnie, a w przypadku firm jednoosobowych nawet trzykrotnie niższy od czynszu za wynajem niezależnej powierzchni biurowej;
  • każdy przedsiębiorca otrzymuje dostęp do części wspólnych w postaci łazienek, szatni, sali konferencyjnej, zaplecza kuchennego;
  • dogodny czas trwania umowy;
  • adres w modnej dzielnicy w centrum miasta.


Podsumowanie: nastaw się na cięcie kosztów i skorzystaj z oferty wirtualnego biura


W dobie kryzysu warto mieć w głowie plan awaryjny. Co zrobić, by nie zmarnować kilku lub kilkunastu lat swojej pracy podczas krachu widocznego na rynku? Biuro wirtualne to często idealna alternatywa, która umożliwia skrócenie czasu pracy w biurze stacjonarnym, zwiększenie świadczonych usług za pośrednictwem internetu oraz zapewnia zmniejszenie miesięcznych kosztów utrzymania firmy.

Jeśli od kilku miesięcy obroty w Twojej firmie regularnie spadają, zastanów się nad skorzystaniem z tej usługi. Wybierz odpowiednią lokalizację i zapytaj o ofertę doświadczoną firmę. Jeśli chcesz wiedzieć coś więcej na temat współpracy, chętnie rozwiejemy Twoje wątpliwości i odpowiemy na Twoje pytania. Wystarczy, że się z nami skontaktujesz  https://www.wb-biuro.pl/.